Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

Eksperyment z balonami

Eksperymenty mają wiele pozytywnych cech, m.in. rozbudzają ciekawość świata i pozwalają dziecku zrozumieć otaczające nas zjawiska. Ich efekty stanowią dla przedszkolaków niejednokrotnie element zaskoczenia. Podczas zajęć badawczych wykonaliśmy doświadczenie z balonami. Do eksperymentu wykorzystaliśmy ocet i sodę. Po wymieszaniu składników nastąpiła reakcja chemiczna, w wyniku, której wydzielił się gaz (dwutlenek węgla), który wypełnił nasze balony.    

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Eksperyment z balonami

Dzień Babci i Dziadka

Są na świecie dwa kwiaty piękne i miłe, a w połączeniu stanowiące najbardziej ozdobną część bukietu. 

Nie rosną w ogrodzie, ani na łące, ani też w górach. 

Nie można dojrzeć ich okiem, ale serce czuje ich woń przyjemną.

Nie ma na świecie człowieka, który by nie przyznał im wysokiej wartości.

Kwitną przez cały rok, mimo niepogody, w sercach wnuków, a nazywają się Babcia i Dziadek 

 

Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 21 stycznia 2021 r. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci w tym dniu zaprezentowały program artystyczny pod hasłem „Bajka dla Babci i Dziadka – Czerwony Kapturek”. W przygotowanej inscenizacji wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Wręczyły również swoim Babciom i Dziadkom przygotowane upominki z życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i dumy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Wyrazy podziękowania należą się również dzieciom za piękne zaprezentowanie swoich umiejętności aktorskich.

 

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Podziękowanie

Podziękowanie za udział w lekcji "Magiczny czas"

WESOŁYCH ŚWIĄT

Boże Narodzenie w sercu zapamiętaj

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas.

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask.

22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu WIGILIA PRZEDSZKOLNA. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz czas wspólnego kolędowania. W tym cudownym dniu dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie pod hasłem BOŻE NARODZENIE W SERCU ZAPAMIĘTAJ! Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również,wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Boże Narodzenie w sercu zapamiętaj

Mikołajki

„Drogi Święty Mikołaju wszystkie dzieci Cię kochają.

Usiądź sobie między nami obdarz dzieci prezentami”

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 11 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie wręczał wszystkim prezenty – dla każdego coś dobrego! Za paczuszki dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami. Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości.

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Mikołajki

Andrzejki

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Tymi słowami dzieci rozpoczęły zabawę andrzejkową. Tajemnicza dekoracja sali, dzieci przebrane w magiczne stroje sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby" itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z paniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Spotkanie dobiegło końca, a przedszkolaki wróciły do swoich domów jeszcze długo rozpamiętując przepowiednie, które przyniósł im wspaniały andrzejkowy dzień.

 

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

Czytaj więcej: Andrzejki

Mikołajki

LIST OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

W tym roku nasze przedszkole kontynuuje przygodę z Małym Misiem w Świecie Wielkiej Literatury. Ogólnopolski program nie tylko zachęca i propaguje czytelnictwo już od najmłodszych lat. Porusza on również tematykę często trudną dla dzieci. W drugim module Mały Miś przeniósł przedszkolaki do świata emocji, rozwijając ich inteligencję emocjonalną. Dzieci mogły podzielić się swoimi odczuciami na temat strachu, złości, lęku, smutku, radości uczestnicząc w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Nasze emocje i uczucia".

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk
Certyfikat

 

 

Dzień pluszowego misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

H. Bechlerowa

Za co lubimy listopad? Niewątpliwie jednym z powodów jest obchodzony w tym miesiącu Dzień Pluszowego Misia:) Święto wszystkich miękkich misiaków i oczywiście ich zwolenników. Uroczystość rozpoczęła się od MISIOWYCH WARSZTATÓW, na których dzieci samodzielnie wykonały swoją maskotkę. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w MISIOWEJ KRAINIE. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Dzień pluszowego misia

Podziękowanie

Podziękowanie za udział w lekcji Młody Patriota

Podziękowanie

 Podziękowanie dla rodziców


11 listopada Święto Niepodległości

 

10 listopada przedszkolaki uczciły 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pokazały, że nie obce są im symbole narodowe: flaga, godło, hymn. Wspaniale pokazały przynależność do narodu polskiego, nazywając się Polką i Polakiem, a kraj w którym mieszkają swoją ojczyzną. Z powagą i dumą wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: 11 listopada Święto Niepodległości

Pasowanie na przedszkolaka

Idzie sobie przedszkolaczek,
Śpiewa, tańczy oraz skacze.
Dziś też powód ma do śmiania,

Bo to dzień jest PASOWANIA.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia:” Leśne duszki”, w której przedszkolaki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Wiesia czarodziejskim ołówkiem wprowadziła dzieci w „świat prawdziwego przedszkolaka” . Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało piękny DYPLOMIK oraz słodziutki ROŻEK OBFITOŚCI. W atmosferze przyjaźni i radości minął kolejny, ale jak ważny dzień w przedszkolu. 

Tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

Warzywne kukiełki

Realizując temat: "Jesień na działce" dzieci wykonały kukiełki z przyniesionych warzyw. Z wielkim zaangażowaniem łączyły warzywa z patyczkami, przyozdabiały swoje prace różnymi materiałami plastycznymi. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do teatru, gdzie odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci do wiersza Jadwigi Koczanowskiej: „ W jesiennym ogrodzie”.

Tekst i foto Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Warzywne kukiełki

Dzień Chłopaka

Foto: Wiesława Stańczyk 

DZIŚ DZIEWCZYNKI STO LAT ŚPIEWAJĄ, BO CHŁOPCY ŚWIĘTO MAJĄ

Z OKAZJI TEGO DNIA NIEZWYKŁEGO WSZYSTKIM CHŁOPAKOM DUŻYM I MAŁYM  ŻYCZYĆ DZIŚ CHCEMY, BY BYLI WSPANIALI ! 

SPEŁNIENIA MARZEŃ, UŚMIECHU, RADOŚCI.  

WSPANIAŁYCH WRAŻEŃ I DUŻO MIŁOŚCI. DUŻO SŁODYCZY, ŻYCIA PIĘKNEGO I WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Sprzątanie Świata

 Sprzątanie Świata 2020 - "Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję"

 Foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA

PRAGNIEMY ZŁOŻYĆ WSZYSTKIM

PRZEDSZKOLAKOM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA-SAMYCH SUKCESÓW

W NAUCE, RADOŚCI, UŚMIECHU KAŻDEGO DNIA.

Międzynarodowy Dzień Kropki- ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, TALENTU I ODWAGI W POKONYWANIU TRUDNOŚCI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Wiesława Stańczyk

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Kropki- ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, TALENTU I ODWAGI W POKONYWANIU TRUDNOŚCI

Kodeks przedszkolaka

Droga do przedszkola